На слободи студенти који се терете за рушење уставног поректа

021.рс
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: илустрација

БЕОГРАД – Студенти у блокади Правног факултета у Београду објавили су да су сви студенти који се терете за кривична дјела против уставног уређења на слободи.

„Не дамо наше колеге“, поручили су, а студенте ослобођене из притвора дочекали овацијама. Међу њима је и један новосадски студент.

Више јавно тужилаштво у Београду саслушало је у понедјељак осморо осумњичених да су извршили кривична дјела Припремање дјела против уставног уређења и безбједности Србије, у вези кривичног дјела Позивање на насилну промјену уставног уређења, и предложило је судији за претходни поступак Вишег суда у Београду да им одреди притвор.

Осумњичени Б. Б. из Београда, Л. С. из Зајечара, Д. Д. из Ниша, Н. П. из Сомбора, Д. С. из Ниша и Д. С. из Београда су негирали извршење кривичних дјела, док је Л. С. дјелимично признао извршење кривичног дјела, а И. М. из Смедерева је изнијела одбрану, наводи се у саопштењу Тужилаштва.

Истиче се да постоје основи сумње да су осумњичени 20. јуна у просторијама Електротехничког факултета и 21. јуна у просторијама Грађевинског факултета у Београду, између осталог, договарали и припремали напад на Народну скупштину и Владу, блокаду путева и круцијалне инфраструктуре на територији цијеле државе и упад на градилиште ЕКСПО, како би насилним путем промијенили државни поредак.

Осим тога, додаје се, на састанку у просторијама Грађевинског факултета у Београду је, како се сумња, потврђено да је „ултиматум“ за одржавање избора само изговор за примјену насиља, јер, према ријечима учесника састанка, чак и у случају да одмах буде прихваћен захтјев за одржавање избора у августу, они не би побиједили на тим изборима.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.