На скупове са представницима Приштине и без фусноте

Блиц
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: На скупове са представницима Приштине и без фусноте

Београд - Влада Србије ће у наредних неколико дана највјероватније промијенити закључак претходне владе о неучествовању српских представника на регионалним форумима на којима учествују изасланици Приштине, пише “Блиц”.

Лист наводи да потпредсједник Владе Србије задужен за европске интеграције Сузана Грубјешић и шеф Канцеларије за придруживање ЕУ Милан Пајевић заједнички раде на моделу који ће понудити на некој од наредних сједница Владе.

Тај модел би омогућио српским званичницима да учествују на међународним конференцијама без признања независности Косова и без обзира на раније инсистирање српске стране да на табли испред представника Приштине осим назива “Косово” стоји и фуснота.

- Идеја Грубјешићеве је да тај закључак Влада усвоји пре њеног састанка са европским комесаром за проширење Штефаном Филеом у Бриселу, 30. августа. То би практично би знак добре воље и начин да се на путу ка добијању датума за почетак преговора начини још један корак - рекао је извор листа из Владе Србије.

Исти извор наводи да је “закључак свих у Влади” да је напуштањем форума губила само Србија, јер се чуо глас друге стране.

- Због тога ће предлог бити такав да обраћање наших представника на форумима обавезно садржи ограду и поруку да учествовање не значи признање Косова - каже извор из Владе.

Он је навео да ће се Грубјешићева и Пајевић у формирању модела учествовања, служити анализом модела коју је урадио Европски покрет у Србији.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.