Мобинг у Енергопројекту, тврде мали акционари

Aгенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Мобинг у Енергопројекту, тврде мали акционари

Београд - Удружење малих акционара Енергопројекта из Београда данас је од Владе затражило да заштити раднике тог грађевинског предузећа од мобинга пословодоства, јавиле су агенције.

- У Енергопројекту се крше основна њудска права и слободе, право на слободно изражаваее и право на слободно удруживање акционара. Пословодство Енергопројекта врши притисак на акционаре и отворено покушава да утиче на исход гласања на предстојећој Скупштини акционара - наводи се у саопштењу Удружења малих акционара Енергопројекта.

Ванредна Скупштина акционара Енргопројекта заказана је за 11. октобар, а одлучиваће се о спровођењу ванредне ревизије финансијског извјештаја за 2011. годину.

Мали акционари тврде да је нетачно приказано пословање Енергопројекта у 2011. години, како би пословодство прикрило лоше пословне резултате.

Генерални директор Енргопројекта Владимир Миловановић, како пише у саопштењу Удружења малих акционара, запосленима шаље електронске поруке којима их позива "на мобилизацију и налаже како треба да гласају у одсуству".

Удружење малих акционара Енергопројекта је о стању у том предузећу обавестило премијера Србије Ивицу Дачића, министра финансија и привреде Млађана Динкића, министра грађевине Велимира Илића, МУП, Тужилаштво и Заштиника права грађана Сашу Јанковића.

Од њих је затражно да омогуће утврђивање стварног финансијског стања у Енергопројекту и да стану на пут, како је наведено, "безакоњу и малверзацијама које у претходне три године разједају највећу српску грађевинску компанију".

Генерални директор Енргопројекта Владимир Миловановић је 4. октобра, на конференцији за новинаре, рекао да се руководство не противи ванредној ревизији пословања компаније у прошлој години, коју су тражили акционари фирме Напред развој, који поседују 12,18 одсто акција Енергопројекта, али је нагласио да је то доста "позамашна активност и провоцирање".
Aкционари Енергопројекта су држава Србија са 33,58 одсто акција, правна лица и инвеститори са 19,09 одсто акција, кастоди (непознати инвеститори за чији рачун купује нека банка) са 15,75 одсто акција, док физичка лица, запослени, бивши запослени и пензионери компаније имају 33,58 одсто акција.
Aкције Енергопројекта се котирају на A листингу Београдске берзе.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.