• Новости
  • Србија

Мацут, Коста: ЕУ може да рачуна на Србију

Пише: СРНА 13.05.2025 17:31
Фото: Мацут, Коста: ЕУ може да рачуна на Србију

БЕОГРАД - Премијер Србије Ђуро Мацут и предсједник Европског савјета Антонио Коста поручили су на састанку у Београду да ЕУ може рачунати на Србију као поузданог партнера посвећеног миру, стабилности и просперитету на Балкану.

То је на друштвеној мрежи "Икс", уз фотографије са састанка, објавио министар спољних послова Србије Марко Ђурић, који је присуствовао разговорима.

Коста се током посјете Београду састао и са предсједником Народне скупштине Србије Аном Брнабић, која му је пренијела да је чланство у ЕУ стратешко опредјељење Србије и најважнији спољнополитички приоритет земље, те да Народна скупштина остаје снажан ослонац свим реформским процесима који воде ка том циљу.

Она је изразила увјерење да ће се партнерски однос Србије и ЕУ додатно продубљивати у духу међусобног поштовања и заједничких вриједности, саопштено је из Народне скупштине Србије.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.