Фото: КиМ: Оставка због пребијања Срба
Звечан - Дражен Трбољевац из Лепосавића поднио је оставку у полицијском Инспекторату Косова због пребијања десеторице Срба, међу којима је био и његов рођени брат, преносе агенције.
Трбољевац је новинарима у Звечану рекао да је дао оставку у полицијском Инспекторату Косова, јер су његов брат Дарко и још деветорица младића брутално претучени од стране РОСУ јединице током полицијског притвора.
У полицијском инспекторату Косова Трбољевац је радио од марта прошле године, а прије тога је радио као припадник полиције у Косовској Митровици.
Сада у полицијском Инспекторату Косова, по његовим речима, ради само један Србин.
Десеторица Срба из Лепосавића лишени су слободе на Божић у Грачаници а, према сопственим тврдњама, током полицијског задржавања у Приштини и током судског процеса физички и психички су малтретирани од стране косовских полицајаца.
Из косовске полиције су негирали наводе српских младића, а у истрагу поводом овог случаја укључени су и истражитељи EULEX-a који су саопштили да је у току заједничка истрага EULEX-a и полицијског Инспектората Косова поводом изјава о премлаћивању Срба који су ухапшени у Грачаници на Божић.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.