Фото: Изгубљена битка за десну руку Иване Обрадовић
Београд - Љекари Клиничког центра Србије нису успјели да спасу руку Иване Обрадовић из Бајине Баште, која је тешко повријеђена у удесу који се догодио јуче у Црној Гори, преноси Б92.
Тешка саобраћајна несрећа у којој је Ивани (30) одсјечена рука, догодила се на магистралном путу Жабљак – Шавник, у Црној Гори.
Осим ње, у несрећи су повријеђени и њен брат Срђан (24) и њихова сапутница и суграђанка Невена Веселиновић (26).
Они су задобили лакше повреде.
Тешко повријеђена дјевојка најприје је била збринута и стабилизована у пљеваљској болници, у коју је била примљена без пулса и свијести.
Одатле је пребачена до сусједног Пријепоља, а потом је хеликоптером превезена у Ургентни центар Клиничког центра Србије, гдје је требало да јој се извши операција којом би јој била пресађена одсјечена рука.
Међутим, и након великог напора љекара та интервенција није успјела, саопштено је јутрос из Ургентног центра КЦС.
- Дежурна медицинска екипа Ургентног центра КЦС уложила је огроман напор како би микрохирушким захватом спасила руку пацијенткињи И. О. (30), која је јуче пре подне тешко повређена у саобраћајном удесу у Црној Гори, на путу Жабљак - Шавник, након чега је хеликоптером превезена у Ургентни центар КЦС. Нажалост, због природе повреде, у којој су ткива десне руке тешко разорена, хируршки захтав који је изведен, није дао резултате. Пацијенткиња је у стабилном стању и опоравља се на хируршком одељењу Ургентног центра - стоји у саопштењу.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.