Ивица Дачић о 100 дана рада МУП-а

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Ивица Дачић о 100 дана рада МУП-а

БЕОГРAД - Замјеник премијера Србије и министар унутрашњих послова Ивица Дачић позитивно је у петак оцијенио рад МУП-а у првих сто дана свог мандата и изјавио да му је од ризика и изазова најтеже пала смрт демонстранта на митингу подршке Радовану Караџићу.

Дачић је на конференцији за новинаре поводом 100 дана рада Владе најавио изградњу професионалне полиције која неће толерисати насиље, нити прекорачивати овлашћења.

Ивица Дачић, који је и лидер Социјалистичке партије Србије, рекао је да његова странка боље сарађује са Демократском странком, са којом раније није имала сарадњу, него са партнерима у претходној Влади.

Према ријечима Дачића, у досадашњем раду Владе није било одступања од коалиционог споразума, нити прегласавања у доношењу одлука.

- Министарство унутрашњих послова Србије у првих сто дана мандата обезбиједило је стабилно стање безбједности, повећану личну и имовинску сигурност грађана и стабилан јавни ред - изјавио је Дачић.

У процесу европских интеграција, као најважнији корак, навео је доношење закона о заштити државне границе и закона о странцима, чиме су заједно са раније донетим законима о азилу и о путним исправама, испуњени услови за потпуну либерализацију визног режима, која се, како је наведено, може очекивати до средине сљедеће године. 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.