Грачаници укључена струја

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Грачаници укључена струја

ГРAЧAНИЦA - Житељима Грачанице Косовска електроенергетска корпорација (КЕК) данас је, након 16 дана, коначно укључила струју.

Струја је укључена у 14.30, након више разговора представника Срба у Грачаници, КЕК-а и међународних представника на Косову. 

Један од представника Срба у Грачаници Драгутин Јовановић рекао је Танјугу да је КЕК инсистирао да паушал за прошли мјесец плати 70 одсто домаћинстава како би струја била укључена, али да се нису слагали спискови броја домаћинстава које посједује КЕК и локална власт. 

- Даље ћемо наставити разговоре са КЕК-ом око регулисања система наплате и читања бројила. Паушал за утрошену струју за прошли месец платило је око 750 домаћинстава у Грачаници - рекао је Јовановић. 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.