Фото: Facebook забрањен у Влади Србије
БЕОГРAД - Одјељење за информатику Министарства за рад и социјалну политику онемогућило је да запослени током радног времена приступају Интернет сајтовима за дружење, као што су Facebook или MySpace.
У Министарству признају да су се на овај корак одлучили јер је контрола протока информација са Интернета показала да запослени велики дио радног времена проведу на тим сајтовима.
Запослене у Министарству рада и социјалне политике сачекало је послије годишњих одмора непријатно изненађење! Сваки покушај да отворе своју страницу на Facebook-у остајао је безуспјешан. A онда је од надређених стигла информација да ће током радног времена морати да забораве на Facebook!
Татјана Маркотић, портпарол Министарстава за рад и социјалну политику, потврдила је да запослени у овом министарству више неће моћи да посећују сајтове као што су Facebook и MySpace!
- Одељење за информатику онемогућило је да запослени у току радног времена приступају Интернет сајтовима који нису у вези са надлежностима министарства. Наиме, недавно је контролисан проток информација са Интернета у нашем министарству и дошло се до сазнања да се велики део трошио на сајтове који нису имали никакве везе са послом којим се баве запослени. Због тога смо били принуђени да донесемо овакву одлуку. Међу тим сајтовима су и Facebook и MySpace - истиче Татјана Маркотић.
Aктуелном министру за рад и социјалну политику Расиму Љајићу профил на Facebook-у отворила је Санџачка демократска партија, којој он и даље предсједава. На Љајићевом профилу, у пољу за личне податке, представљена је укратко његова странка.
Изреку "Aко ниси на Facebook-у, као да не постојиш", изгледа да је озбиљно схватио и министар за инфраструктуру Милутин Мркоњић, па се и он дружи с пријатељима сурфујући Интернетом!
Интересантно је да и поједини министри и потпредсједници Владе имају свој профил на Facebook-у, а своју страницу на најпопуларнијем Интернет порталу, вјеровали или не, има и премијер Мирко Цветковић!
Међу 46 премијерових Facebook френдова нашли су се и Ивица Дачић, Млађан Динкић, Божидар Ђелић, Мирослав Илић, као и хрватски премијер Иво Санадер.
Милионима оних који се друже путем Facebook-а придружили су се (или је то неко урадио умјесто њих) и замјеник предсједника Владе и министар унутрашњих послова Ивица Дачић, потпредсједник Владе Божидар Ђелић, министар економије Млађан Динкић, али и министар спољних послова Вук Јеремић.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.