Фото: Ђелић очекује да Јоргованка Табаковић поднесе оставку у СНС-у
Београд - Посланик Демократске странке Божидар Ђелић изјавио је данас да та странка неће подржати приједлог измјене закона о Народној банци Србије и додао да очекују да гувернер Јоргованка Табаковић да оставку на мјесто замјеника предсједника СНС-а, преносе агенције.
Ђелић је рекао да три мјесеца послије “накарадних” промјена закона о НБС, сада централна банка преко ноћи предлаже поправке, а очигледно је да су оне само козметика које не могу исправити оно што је “криво и грбаво рођено”.
Према његовим ријечима, Србија је данас једина земља гдје је гувернер централне банке истовремено и замјеник странке на власти.
Он је новинарима у парламенту казао да предложене измјене не одговарају на кључне примедбе ЕУ и привредне заједнице и грађана Србије, а то је да су измјенама у августу у великој мјери смањена независност НБС, на њено чело доведена политичарка, развлашћен савјет НБС и уведено двовлашће.
- Из тих разлога ДС неће подржати овај закон и током расправе ћемо указати и показати да се сада јасно види да су измене закона у августу имале само један циљ, а то је да доведу Табаковић на чело НБС, а да она настави да води политичку каријеру - рекао је Ђелић.
Очекујемо да Јоргованка Табаковић да оставку на мјесто замјеника предсједника СНС, додао је, да објасни шта ће предузети да инфлација не премаши зацртаних 12 одсто ове године.
Он је, замољен да оцијени првих 100 дана рада Владе, рекао да ће ДС тражити да се о томе у скупштини води посебна расправа.
- Ми ћемо заправо и тражити да постоји једна специфична расправа у парламенту по том питању - закључио је Ђелић.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.