Фото: Данас
Према прелиминарним резултатима организације Црта, у Косјерићу је побједу однијела коалиција окупљена око Српске напредне странке (СНС) над опозиционом листом и то, за сада, са 51 гласом разлике.
Како је саопштио Раша Недељков из Црте, за првопласирану листу гласало је 3.686 бирача, а за другопласирану 3.635, што је у мандатима 14, односно 13 мандата.
Трећу листу, Руску странку, подржало је 48 бирача, док је неважећих листића било 119.
Уколико би ово били коначни резултати, расподјела мандата у општини Косјерић била би 14 за листу "Не дамо у Србију Александар Вучић" и 13 мандата за листу Уједињени за Косјерић, додао је он.
"Међутим, с обзиром на ниво неправилности на бирачким местима у Косјерићу, поништавање резултата на само једном бирачком месту могло би да преокрене овај врло тесан резултат", рекао је Недељков.
Посматрачка мисија Црте саопштила је да су до 19 часова у Косјерићу забиљежене неправилности на 55 одсто биралишта.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.