Звијезде ХРТ-а остају без уносних плата

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Звијезде ХРТ-а остају без уносних плата

ЗAГРЕБ - Нови приједлог, који је изнио менаџмент ХРТ-а, према коме се радницима смањују плате за десет, а руководиоцима и до 15 одсто, највише ће погодити ХТВ-ове звијезде, јавили су хрватски медији.

Телевизија ће, како би смањила трошкове, "скресати" десетак тајних и посебних уговора склопљених с познатим ХТВ-овцима.

Знатно ће се скресати и поједини тајни хонорари које добијају "звјездице" попут Тарика Филиповића, ком би мјесечно на рачун знало бити уплаћено око осам хиљада марака.

Незадовољници на Телевизији такође помињу и велике износе који се издвајају за Барбару Колар и Душка Ћурлића, који по једној емисији знају зарадити цијелу плату "обичног" радника ХТВ-а.

Предлажу да се "звијездама" хонорари упола смање, а да се не дирају хонорари сниматеља, реализатора и новинара који свакодневно црнче у студијима широм земље.

Посебни уговори на ХТВ-у потписани су с десетак особа. Плате појединим "звијездама" износе од пет и по до 8.300 марака. На примјер, Горан Милић сада има плату од око 25 хиљада куна (готово седам хиљада марака).

Осим њега, међу "осморицом величанствених" су Aлександар Станковић, Зоран Шпрајц, Тончица Чељуска, Мајда Микуландра, Јошко Мартиновић, Бранимир Билић и Иван Блажичко - и сви имају плате од пет до 8.300 марака.

Највећи уговор међу ХТВ-овцима имао је Денис Латин - 30 хиљада куна (8.300 марака), али послије његових изјава у "Слободној Далмацији" у којима је директора ХРТ-а оптужио за кукавичлук, а уредницу Хловерку Новак-Срзић да подржава корупцију, плата му је умањена за око 20 хиљада куна.

Латин посљедњих девет мјесеци прима плату од 10 хиљада куна.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.