Фото: Вучић и Јанша разговарали о евроинтеграцијама и економској сарадњи
БЛЕД - Предсједник Србије Александар Вучић разговарао је вечерас на Бледу са словеначким премијером Јанезом Јаншом о евроинтеграцијама, билатералним односима двије земље и економској сарадњи.
Саговорници су размијенили мишљења и о сутрашњем Бледском стратешком форуму, преносе београдски медији.
Ово је био први сусрет двојице државника, након што је Јанша у марту по трећи пут изабран за премијера Словеније.
На Бледу се сутра одржава 15. Бледски стратешки форум, а Вучић ће бити један од главних говорника на лидерском панелу “Европа послије Брегзита и ковида 19”.
На главном панелу путем видео линка говориће и предсједник Међународног олимпијског комитета Томас Бах и генерални директорк Међународног монетарног фонда Кристалина Георгијева.
Говориће и премијери Италије Ђузепе Конте, Чешке Андреј Бабис, Пољске Матеуш Моравејцки, Мађарске Виктор Орбан, Хрватске Андреј Пленковић и Јанша.
Вучић ће по завршетку званичног панела имати одвојен састанак са изаслаником ЕУ за дијалог Београда и Приштине Мирославом Лајчаком, што је посебно важно због разговора који слиједе у Вашингтону 4. септембра и три дана касније, 7. септембра, у Бриселу.
На крају Вучићеве посјете предсједник Словеније Борут Пахор приредиће свечани ручак у част предсједника Србије у вили Златорог на Бледу.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.