Фото: Тражићемо мониторинг над Хрватском
ЗAГРЕБ - Стела Ронер-Грубачић, амбасадор Холандије у Хрватској, није се сложила са оцјенама заступника у Европском парламенту да је насиље на сплитској геј-паради било изоловани инцидент те је потврдила да ће Холандија тражити мониторинг над Хрватском послије затварања преговора до уласка у ЕУ, јавиле су агенције.
- Онима који мисле да је то био изоловани инцидент савјетовала бих да пажљиво прате реакције на догађај у Сплиту па ће видјети да ли је то било тако - изјавила је Ронер-Грубачић послије разговора са предсједником Ивом Јосиповићем.
Холандски амбасадор тако је коментарисала изјаву извјестиоца Европског парламента за Хрватску Ханеса Свободе који је рекао да инцидената попут оних у Сплиту има у свим чланицама.
Свобода је такође истакао и да није поштено да представници земље у којој се ствара негативна атмосфера против ЕУ, мислећи на Холандију, спречавају и критикују улазак Хрватске.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.