САД укидају визе Хрватској која избјеглицама мора да врати имовину

Агенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: САД укидају визе Хрватској која избјеглицама мора да врати имовину

ЗАГРЕБ - Замјеник државног секретара САД Вилијам Бернс у сусрету са министром спољних послова Хрватске Весном Пусић поручио је да ће америчка влада учинити све да се укину визе за Хрватску, која је, како је рекао, остварила значајан напредак и постала модел за остале земље у региону, преносе агенције.

Бернс је позвао Загреб да заједно са сусједима ради на рјешавању преосталих отворених питања, као што је повратак избјеглица и повратак њихове имовине.

Нагласивши да су САД свесне економских тешкоћа Хрватске и да јој дају подршку у провођењу реформи, Бернс је изразио уверење да ће побољшање климе везане уз улагања допринети њиховом порасту и да би у томе од помоћи могао бити Рон Браун, инвестициони форум који ће се одржати у априлу.

У разговору са хрватским предсједником Ивом Јосиповићем Бернс је пренио похвале Хрватској за све што је урадила у процесу прикључења ЕУ и обећао помоћ у привлачењу америчких инвестиција у Хрватску.

Предсједник Јосиповић је, како се наводи, захвалио за подршку коју САД дају Хрватској.

У разговору је изражена захвалност на хрватском учешћу у мисијама NATO савеза, а нарочито у Авганистану, а било је речи и о ситуацији на Блиском истоку.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.