Фото: Поступци Кадије нису кривично дјело
Подгорица - Више државно тужилаштво у Подгорици оцијенило је да у радњама власника етно-села "Кадми" Мила Кадије, који је из свог ресторана избацио Србе, нема елемената ниједног кривичног дјела које се гони по службеној дужности, пренијеле су агенције.
Тужилаштво је саопштило да ће упутити захтјев за покретање прекршајног поступка.
Кадија је избацио из свог ресторана Веселинку Рајковић из Подгорице и њено петоро малољетне дјеце, као и монахињу Митрополије црногорско-приморске, јер како је казао, не подноси Србе и Српску православну цркву. Инспекција је Кадији, који је негирао те оптужбе, запечатила објекте.
Из Тужилаштва наводе да је понашање Кадије према монахињи и особама које су биле у њеном друштву оцијењено као дискриминација по основу националне и вјерске припадности у смислу Закона о забрани дискриминације.
- У складу са овом оцјеном Више државно тужилаштво у Подгорици надлежном подручном органу за прекршаје у Цетињу, током дана, упутиће захтјев за покретање прекршајног поступка против правног лица д.о.о. "Кадми" и одговорног лица Мила Кадије, због прекршаја из Закона о забрани дискриминације - наводи се у саопштењу Врховног државног тужиоца Ранке Чарапић.
Више државно тужилаштво је, како су саопштили, поводом догађаја на Његушима, у сарадњи са Управом полиције спровело хитан поступак извиђања.
- Послије детаљне анализе података прикупљених саслушањем монахиње Евгеније Ђуковић, Веселинке Рајковић, власника, раднице и гостију ресторана "Кадми", оцијенило је да у радњама Кадије нема елемената ниједног кривичног дјела које се гони по службеној дужности - наведено је у саопштењу.
Канонски непризната Црногорска православна црква стала је у заштиту Мила Кадије, наводећи да је у ствари он родољуб и жртва, пренијеле су агенције.
Поглавар неканонске ЦПЦ Михаило је казао да је инцидент на Његушима, у ствари, режирала СПЦ и додао да је Кадија црногорски родољуб.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.