Фото: Појачане снаге пред грчком амбасадом у Скољу
СКОПЉЕ - Македонско Министарство унутрашњих послова појачало је полицијске снаге испред Aмбасаде Грчке као превентивну мјеру због инцидента који се догодио у пограничном граду на сјеверу Грчке, Левину.
Инцидент се десио прекјуче, када су становници македонске националности, који живе у том региону, покушали тијелима да спријече извођење војних вјежби грчке армије, при чему је једно лице повријеђено, а четворо је приведено.
Представник македонске мањине која није призната у Грчкој, Павле Воскопулос изјавио је да је до инцидента дошло због тога што становници Левина, претежно македонске националности, не дозвољавају да се вјежбе изводе у њиховим њивама и да су неколико пута до сада на то упозоравали грчке власти.
Он је додао да и поред тога што су Грци прије неколико дана обуставили вјежбе, јуче су их поново наставили и тада је дошло до инцидента.
Воскопулос није искључио и да се сутра наставе протести, оцијенивши "да није лако протестовати у земљи која не признаје мањинска права".
Македонска влада осудила је овај инцидент и најавила за сутра званично саопштење. Додала је и да ће премијер Никола Груевски, који сутра путује у Брисел, информисати тамошње званичнике о инциденту.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.