Подгорица -окупира- Косово

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Подгорица -окупира- Косово

ПОДГОРИЦA - Послије договора са Скопљем, Приштина жели да, на сличан начин, ријеши проблем разграничења са Црном Гором. Суштину проблема представљају нове табле које је поставила црногорска страна и које се, бар према мишљењу локалних Aлбанаца, налазе унутар Косова, чиме је "око 500 породица из 21 села остало без имовине" - сматрају лидери локалних албанских организација, преноси РТС.

Локални Aлбанци али и званичници општине Пећ тврде да се табле налазе неколико километара унутар косовске територије, што је изазвало лавину незадовољства становника тамошњих села, али су Црногорци такве оптужбе одбацили, наводећи да се ознаке "Добродошли у Црну Гору" налазе на мјесту на којем су донедавно биле табле UNMIK-а.

- Ознаке су постављене шест километара дубоко унутар територије Косова. Не слажемо се са овим потезом Црне Горе и сматрамо га актом окупације наше земље - рекао је представник тих села Мула Садриу.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.