Фото: Подгорица на потезу
ПОДГОРИЦA - Aмбасадор Србије у Црној Гори Зоран Лутовац, сагласио се јуче са оцјенама да су односи двије државе "недопустиво лоши", али и навео, да је на потезу Подгорица која треба да процијени када ће и кога именовати за новог амбасадора у Београду.
- То би био велики симболични гест ка нормализацији односа две државе - казао је Лутовац подгоричком радију "Aнтена М".
Одлуку Београда да протјера амбасадора Црне Горе послије одлуке о признању Косова, он је оцијенио као "природну дипломатску реакцију превентивног карактера, која је допринијела да се спријечи нови талас признања".
Он је казао да су сви грађани Црне Горе добродошли у Србију, а "посебно амбасадор" и оцијенио, да односи двије државе "морају да буду бољи".
Aмбасадор Србије у Црној Гори је казао, да би успостављање дипломатских односа између Подгорице и Приштине и именовање црногорског дипломатског представника на Косову "био чин потврде оне политике са којом се Србија не слаже и која задире у њене државне интересе".
Говорећи о споразуму о двојном држављанству, Лутовац је оцијенио да је застој настао јер је црногорска страна "промијенила став."*
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.