Орбан осудио напад на канал у Зубином Потоку

Агенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Орбан осудио напад на канал у Зубином Потоку

БУДИМПЕШТА - Предсједник Владе Мађарске Виктор Орбан осудио је напад на канал Ибар-Лепенац у Зубином Потоку који је оштећен и позвао на непристрасну истрагу о том случају.

- Осуђујемо напад у Зубином Потоку. Умјесто пристрасних оптужби, позивамо на непристрасну и свеобухватну истрагу. Уздржаност је императив како би се избјегла даља ескалација у региону - објавио је Орбан на друштвеној мрежи Икс.

У селу Вараге код Зубиног Потока синоћ је дошло до експлозије у којој је оштећен канал Ибар-Лепенац, због чега је прекинуто водоснабдевање, а Приштина је за напад оптужила Београд.

Предсједник Србије Александар Вучић изјавио је данас да Србија недвосмислено негира било какву умијешаност у напад на канал Ибар-Лепенац и позвао на темељну, непристрасну и транспарентну истрагу овог чина саботаже.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.