Фото: Нове пријетње смрћу Јанезу Јанши
Љубљана - Словеначки премијер Јанез Јанша примио је нове пријетње смрћу, овога пута преко Фејсбука, гдје је постављена порука којом се позива на “уклањање премијера”, преносе агенције.
Нове синоћне пријетње стигле су пошто је у току јучерашњег дана портпарол словеначке полиције потврдио да су покренути напори у прикупљању и вредновању информација да би се одредио ниво безбједности премијера.
У суботу је на Фејсбук страници “ЈакаЈакаЈака” постављена порука да Јанша мора да буде “уклоњен одмах са словеначке политичке сцене, јер он само наноси штету словеначком народу”.
На истој страници је саопштено “смрт Јанезу Ивану Јанши, словеначком мишу и уништитељу словеначког помирења”.
Пријетња смрћу је најновија у серији сличних од када је Јанша раније ове године преузео дужност словеначког премијера.
Словеначком премијеру и његовој супрузи Уршки је непозната особа средином августа, преко портала е-управе, запријетила је смрћу тако што ће извршити напад бомбом на њихову кућу.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.