Неријешени злочини над Србима

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Неријешени злочини над Србима

ЗAГРЕБ, БРИСЕЛ - У Хрватској још није ријешено 1100 случајева ратних злочина, поготово када су жртве Срби, а починиоци хрватске снаге безбједности. Ово су са забринутошћу у Европском парламенту констатовали њемачки посланик из странке "Зелених" Франциска Брантнер и холандски посланик Марија Коренелисен.

У једном од више од стотину амандмана који су поднесени на нацрт Резолуције о Хрватској агенције из Брисела јављају да Европски парламент тражи од Владе у Загребу да знатно појача финансирање и пружи пуну политичку подршку како би биле спроведене истраге и ријешени приоритетни случајеви ратних злочина.

Неки амандмани које су поднијели Словенци Јелко Кацин и Иво Вајгл, Бугарин Станчев и Британац Ендрју Даф позивају Хрватску да ријеши билатерална питања са сусједним земљама прије чланства у идућих годину и по, а посебно се истиче граница са Србијом.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.