Наставља се потрага за убицом Иване Ходак

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Наставља се потрага за убицом Иване Ходак

ЗAГРЕБ - Загребачка полиција вјерује да је на трагу убици Иване Ходак након што су ангажовани сви људски и технички полицијски потенцијали да би злочин био разријешен.

- Вјерујемо да смо на трагу. Мислимо да ћемо доћи до починиоца зато смо и ангажовали толике полицијске снаге. Вјерујемо да ћемо починиоца открити и привести правди - рекао је начелник Канцеларије директора хрватске полиције Дубравко Новак.

Медији у Хрватској наводе како имају сазнања да је полиција на трагу наручиоцу убиства.

Ивана Ходак (26), кћерка адвоката Звонимира Ходака, убијена је у понедјељак, 6. октобра, са два метка у главу на степеништу зграде у којој је живјела у улици Павла Хаца у Загребу.

Полиција је до сада испитала око 200 лица у вези са убиством Ходакове, а на информативном разговору били су многи који су је само површно познавали, те и њен момак, адвокат Љубо Павасовић Висковић, који је Петрачев бранилац.

Хрватски медији, позивајући се на изворе из истраге, истичу да је Ивана Ходак у моменту убиства била трудна, као и да је убијена с два метка из "тетејца", односно пиштоља 7,62 мм који је производила "Црвена застава" уз коментар да је таквих пиштоља на подручју Југославије било много и прије рата, али и сада. 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.