Фото: Детаљи хапшења: Крвав побјегао у Дом здравља
ЗАГРЕБ - У стравичном нападу у Оосновној школи у насељу Пречко у Загребу, младић од 19 година тешко је повриједио више људи, а једно дијете је преминуло. Свједоци су препричали моменат његовог хапшења.
- Видио сам да су људи по цести почели трчати, викати 'држи га'. Ту се сакрио у Дом здравља. Видјели смо човјека који је панично трчао и викао 'ево га, ту је унутра, крвав је. Има крваве руке. Има нож, улетио је у Дом здравља'. Онда смо нас пар из фирме излетјели према Дому здравља. И исти час су се појавили специјалци. Рекли смо му да је наводно унутра, у Дому здравља. Опколили су Дом здравља са свих страна. Трајала је та ситуација. На крају сам видио да су га извели напоље у кола хитне. Дјеловао је растресено, имао је крваво лице и рашчупану косу, можда надрогиран. Али јако растресено, као да не зна што му се збива. Водили су га - испричао је мушкарац који ради у фирми преко пута школе.
Министарство здравља Хрватске потврдило је да у нападу повријеђено осам особа, од седморо преживјелих, двоје је одраслих и петоро дјеце, а превезени су у више загребачких болница.
Повезане вијести:
Потврђено: Нападач је деветнаестогодишњак
Радница школе: Покушавам да добијем родитеље, у шоку сам
Званичне информације: Дијете преминуло, учитељица животно угрожена
Пленковић: Згрожени смо трагедијом
Хаос у Загребу: Ученик ножем напао учитељицу и ђаке
У нападу у загребачкој школи убијено једно дијете
Снимљено како дјеца бјеже из школе након напада
Полиција: Нападач повриједио и себе
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.