Мјештани не одустају од блокада и траже разговор са надлежнима

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: RTCG/Krsto Gazivoda

ПОДГОРИЦА - Кружни ток на Цетињском путу проходан је за саобраћај након што су мјештани Ботуна и Зете завршили блокаду, негодујући због планиране изградње постројења за пречишћавање отпадних вода, за коју оцјењују да ће им угрозити здравље.

"Свакодневно ћемо блокирати, нећемо одустати. Склоните машине и дођите у Ботун да разговарамо", поручио је један од мјештана.

Други мјештанин је рекао новинарима да очекују да их неко чује.

Лидер Демократске народне партије /ДНП/ Милан Кнежевић указује да ће мјештани наставити да организују блокаде док се надлежни не уразуме и не почну почну разговоре са њима.

Мјештани су претходно блокирали на кратко кружни ток у Зети, након чега су се упутили ка Подгорици.

Крајем прошле године саопштено је да је договорено да се на иницијативу Скупштине Црне Горе и њеног предсједника Андрије Мандића покрену нови разговори у који ће бити укључени представници министарстава, главног града, Општине Зета и мјештана Ботуна. /крај/тб/јт

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.