Фото: Вијести
| Јаков Милатовић
ПОДГОРИЦА - Мисао Петра другог Петровића Његоша и данас је снажан темељ нашег државног и културног бића и подстицај да градимо Црну Гору која окупља и уједињује, казао је предсједник државе Јаков Милатовић, пренијеле су Вијести
Он је грађанима честитао 13. новембар Његошев и дан Пријестонице Црне Горе Цетиња. То је празник културе, идентитета и духовности Црне Горе.
-Његош је један од највећих стваралаца које је Црна Гора дала свијету. Његова мисао и данас је снажан темељ нашег државног и културног бића и подстицај да градимо Црну Гору која окупља и уједињује. Његовањем вриједности које је Његош утјеловио, међу којима су слобода, напредак и достојанство, јачамо Црну Гору као модерну, европску и отворену државу - саопштио је Милатовић.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.