Фото: Лекић обједињује црногорску опозицију?
Подгорица - Бивши министар иностраних послова Црне Горе и југословенски амбасадор у Риму Миодраг Лекић прихватио је приједлог црногорске опозиције да буде координатор њеног обједињавања у Демократски фронт, рекао је лидер Нове српске демократије Андрија Мандић.
Лекић, како тврди Мандић, жели да буде носилац изборне листе и предсједнички кандидат.
Мандић је Танјугу пренио да је разговарао с Лекићем о могућности стварања широког и јединственог политичког савеза у Црној Гори, који би био алтернатива актуелном режиму, као и да је бивши црногорски и југословенски дипломата прихватио да координира формирање опозиционог Демократског фронта.
Покрет за промјене подржао је иницијативу да Лекић буде предводник обједињавања црногорске опозиције, истиче Мандић и нада се да ће и најјача опозициона странка, Социјалистичка народна партија, подржати ту идеју.
Термин редовних предсједничких и парламентарних избора у Црној Гори је прољеће наредне године, али је све извјесније да ће се они одржати ове јесени.
“Лекићу је понуђено да буде координатор оснивања Демократског фронта, што је он и прихватио. Ми бисмо жељели да он буде и носилац наше изборне листе на наредним парламентраним изборима, као и кандидат на предсједничким изборима”, истакао је Мандић.
Лидер Нове српске демократије најавио је да Лекић, иначе професор на Универзитету у Риму, 11. или 12. јула из Рима треба да дође у Црну Гору и да би тада требало да почне активности на стварању широког опозиционог савеза Демократског фронта, који би био алтернатива актуелном црногорском режиму.
“Лекић нема мрље у политичкој биографији и сматрамо да је он најподеснија личност која ће објединити црногорску опозицију” , истакао је Мандић.
Као предсједнички кандидат опозиције Лекић је помињан 2003. и 2008. године, али је од кандидатуре одустао након што иза иницијативе нису стале све утицајне партије.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.