Фото: Касарне претварају у туристичке објекте
ПОДГОРИЦA - Војска Црне Горе је у посљедње три године 160 војних локација прогласила неперспективним за њене потребе.
Према информацијама из црногорског Министарства одбране, двадесетак објеката и локација је нашло другу намјену, углавном, у туристичке сврхе, а у току је поступак за приватизацију још око 25 војних локација.
Међу продатим бившим војним локацијама и објектима су и болница у Мељинама код Херцег Новог и Ремонтни завод у Тивту, гдје ће бити изграђен модерни туристички комплекс са великом марином.
Прије четири године, све војне карауле на државној граници Црне Горе према Aлбанији предате су на коришћење пограничној полицији.
Владином одлуком о плану приватизације за ову годину предвиђена је продаја још 25 бивших војних локација. За ту сврху су формиране три комисије.
Прва је задужена за реализацију пројекта туристичке валоризације Валданос, Острва цвијећа и земљишта Превлака код Тивта.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.