Фото: Илустрација/NaDlani
| Драматична пљачка у Словенији
ЉУБЉАНА - Словеначка полиција саопштила је данас да су провалници у мјесту Драгомер украли сеф тежак 300 килограма из приватне куће, али да је четворо од пет лопова ухапшено.
Како се наводи, починиоци ове крађе су држављани Словеније из Новог Места, старости од 22 до 29 година, наводи се у саопштењу полиције.
Догађај се одиграо 26. новембра, преноси портал 24УР, када су провалници успјешно извршили провалу и украли сеф са значајним вриједностима.
Полиција додаје да се у украденом сефу налазило неколико предмета велике вриједности. Лопови су приликом пљачке деактивирали сензорску расвјету и у кућу ушли кроз прозор у приземљу. Овај начин упада указује на промишљену и организовану акцију провалника, што је омогућило да се изведе ова велика крађа.
Према информацијама, садржај сефа је испражњен након крађе. Сам сеф је потом запаљен и остављен у шуми у близини Вишње горе, скривен међу гранама.
Полиција наставља интезивну истрагу у вези са проналаском украдених драгоцјености и новца који се вјероватно налазио у сефу.

Иако је четворо провалника ухапшено у вези са овим случајем, за петим починиоцем се још увијек трага.
Полиција апелује на грађане за било какве информације које би могле помоћи у његовом проналаску и привођењу правди.
Успјешно хапшење већине групе представља значајан успјех у рјешавању ове крађе и повраћају дијела украдених вриједности, преноси Танјуг.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.