Загреб сутра изриче пресуду Мањачи, а не пуковнику Лукајићу

Срна
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Загреб сутра изриче пресуду Мањачи, а не пуковнику Лукајићу

Бањалука - Ружица Лукајић, супруга пуковника Војске Републике Српске Данета Лукајића, којег је хрватска полиција ухапсила половином прошле године због наводних ратних злочина, очекује да ће Жупанијски суд у Загребу сутра изрећи пресуду Мањачи, а не њеном супругу.

“Имајући у виду чињеницу да је ријеч о политичкој пресуди и монтираном процесу, мислим да ће мог супруга осудити и да ће остати тамо јер ће то бити пресуда Мањачи, а не Данету Лукајићу”, рекла је Лукајићева Срни.

Она је навела да су адвокати припремили жалбу коју ће уложити на првостепену пресуду.

Лукајићева је потврдила да ће у 11.00 часова присуствовати изрицању пресуде, након чега ће посјетити супруга у затвору Реметинец, за шта је добила дозволу.

Она је навела и да је здравствено стање њеног супруга врло тешко и да му сваког мјесеца у затвор носи лијекове, иако затворски љекар тврди да су његови налази у реду.

Лукајић је ухапшен 30. јуна 2018. године у Личком Петровом Селу због сумње да је наводно починио злочин над ратним заробљеницима на Мањачи код Бањалуке у септембру 1992. године.

Лукајић, који је члан Удружења “Јадовно 1941”, ухапшен је док је путовао на обиљежавање Дана сјећања на Јадовно и 77 година од страдања више од 40.000 људи у комплексу усташких логора смрти Госпић-Јадовно-Паг.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.