Фото: Забрану кретања у Српској прекршило 75 људи
Полицијски час у Републици Српској, као и забрану кретања лицима са навршених 65 година и више у протекла 24 часа прекршило је 75 људи, саопштено је из Министарства унутрашњих послова.
У Републици Српској данас је на снази забрана кретања за сва лица, која важи до понедјељка, 20. априла у 05.00 часова.
У саопштењу МУП-а наводи се да су полицијски службеници затекли једно лице на улици за вријеме полицијског часа, а које је истовремено прекршило и изречену мјеру изолације, те да је забиљежено и 17 прекршаја због кршења Закључка Републичког штаба за ванредне ситуације у вези са забраном напуштања територије општине пребивалишта/боравишта суботом од 12.00 часова до недјеље до 18.00 часова.
Из МУП-а подсјећају да су од забране кретања изузета лица којима послодавац изда потврду о потреби кретања због несметаног обављања процеса рада /образац потврде може се преузети на www.vladars.net и www.mup.vladars.net/ и лица којима МУП изда дозволу за кретање /потврда лицима који немају послодавца, а обрате се надлежној полицијској станици изказајући потребу за несметаним кретањем).
МУП Српске апелује на грађане да поштују Закључак Републичког штаба за ванредне ситуације о обавезном спровођењу мјера за реаговање на појаву болести изазване новим вирусом корона, а којим се прописују ванредне мјере у циљу превенције ширења вируса.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.