Фото: Вулин: Нека се Кавазовић извини
Београд - Министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Србије Александар Вулин изјавио је да очекује извињење лидера Исламске заједнице у БиХ Хусеина Кавазовића, који је Србе назвао власима.
"Ако му се омакло да то каже, онда се надам једном извињењу, а ако се није омакло, то не сме никада да се понови", поручио је Вулин новинарима у Сомбору, коментаришући изјаву предсједавајућег Председништва БиХ Бакира Изетбеговића да се Кавазовићу "омакло" да Србе тако назове.
Вулин је нагласио и да га чуди како се никад никоме од Бошњака не омакне да каже да су Срби њихова браћа, да је лијепо што живе у Сребреници и да на изборима треба да побиједи онај кога изаберу грађани, преносе београдски медији.
"Не знам како се увек омакне нека реч мржње и како се увек омакне нека увреда, нешто што може да повреди Србе у Сребреници, Републици Српској, где год живе", каже Вулин.
Вулин је рекао да ситуација у БиХ неће ићи ка миру и стабилности, што је врхунски интерес Републике Српске, ако се стално некоме "омакне" да говори нешто ружно и лоше о Србима.
"Влада Србије учиниће све да ситуација у БиХ буде стабилна и да сви народи тамо живе у миру и слози. Наш је највиши интерес да читаво наше окружење буде успешно, а то неће бити без мира", нагласио је Вулин.
Кавазовић је на недавно одржаном скупу у Швајцарској позвао Бошњаке да се региструју и на наредним изборима гласају у Сребреници и да не допусте да "влах влада".
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.