Фото: ВСТС: Постављено 12 нових судија и предсједника судова
Сарајево - Високи судски и тужилачки савјет данас је у Сарајеву донио одлуку о именовању 12 носилаца правосудних функција, саопштено је из Савјета, преносе агенције.
Ајша Софтић именована је за судију и предсједника Општинског суда у Бановићима, а Енвера Кукић, Сеад Коњевић и Јасминка Радуновић-Костић за судије тог суда.
Мухамед Вејзовић постављен је за судију и предсједника Општинског суда у Лукавцу, док су Емина Бургић, Ениса Ханкић, Васо Госпавић и Игор Ивељић именовани за судије у овом суду.
Овом одлуком Славица Тадић именована је за предсједника Основног суда у Зворнику, а Амира Селимовић за судију зворничког Основног суда.
Татјана Прцовић именована је на позицију додатног судије у Окружном суду у Требињу.
Новоименовани предсједници судова на дужност ће ступити 1. септембра.
Новоименовани судија Основног суда у Зворнику на дужност ступа 1. септембра, док новоименоване судије Општинског суда у Лукавцу и
Општинског суда у Бановићима на дужност ступају 1. октобра.
Додатни судија у Окружни суд у Требињу именован је на мандат од двије године, а на дужност ће ступити 1. септембра.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.