Војна вјежба ОС БиХ и САД-а у Гламочу и на Мањачи, учествују два Ф-16 авиона

Агенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Војна вјежба ОС БиХ и САД-а у Гламочу и на Мањачи, учествују два Ф-16 авиона

Припадници Оружаних снага Босне и Херцеговине и Сједињених Америчких Држава учествоваће на заједничкој војној вјежби под називом "Билатерална вјежба", која ће се реализирати 18. и 19. новембра на полигонима за обуку Оружаних снага БиХ.

У саопштењу се наводи да ће ова вјежба омогућити Оружаним снагама БиХ унапређење партнерске сарадње са САД-ом и НАТО партнерима.

Оружане снаге БиХ ће на вјежби учествовати уз компјутерски подржану вјежбу и теренску вјежбу, а Оружане снаге САД-а ће учествовати са два авиона Ф-16, те ће вршити подршку снагама на терену.

Авиони, који ће пружати блиску зрачну подршку на локацији полигона Гламоч, неће користити бојеву муницију, већ ће, након позива за подршку, извршити ласерско закључавање циља и симулирано уништење.

Циљ вјежбе је да Оружане снаге БиХ, кроз вјежбу са специјалистима за навођење и контролу блиске зрачне подршке унаприједе оперативне способности декларисане батаљонске групе, саопштено је.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.