Вјекослав Беванда: БиХ је задужена 11,69 милијарди КМ

klix.ba
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Вјекослав Беванда: БиХ је задужена 11,69 милијарди КМ

Сарајево - Министар финансија БиХ Вјекослав Беванда казао је данас да стање јавне задужености Босне и Херцеговине износи 11,69 милијарди КМ.

Делегат у Дому народа Парламентарне скупштине БиХ Мартин Рагуж питао је на заједничкој сједници оба дома Парламентарне скупштине БиХ какво је стање задужености Босне и Херцеговине.


"Којим темпом расте дуг Босне и Херцеговине, а која је способност Босне и Херцеговине да враћа тај дуг? Каква је позиција Босне и Херцеговине у односу на ММФ?", питао је Рагуж.

У име Савјета министара БиХ одговор на ово питање дао је министар финансија БиХ Вјекослав Беванда који је казао да укупна задуженост БиХ закључно са 30. јуном износи 11,69 милијарди марака.

Рагуж је казао како су изнесени "алармантни подаци" те да власти требају бити обазриве приликом задуживања.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.