Фото: Вишковић задовољан радом, најавио санацију дуга у здравству
Бањалука - Премијер Републике Српске Радован Вишковић изјавио је данас да је задовољан радом овог сазива Владе Српске у првих 100 дана, јер је радила на спровођењу седам мјера које су предвиђене експозеом.
“Усвојили смо значајне системске законе за привреду и наше грађане. Усвојени су Закон о дјечијој заштити, Закон о измјенама и допунама Закона о порезу на добит, Закон о фискалним касама, Акциони план запошљавања и остали значајни документи”, рекао је Вишковић новинарима у Бањалуци.
Он је истакао да је један од циљева Владе Републике Српске и санирање дуга у здравственом систему који је виши од милијарду КМ.
“Влада Републике Српске спроводи оно што је обећала грађанима Републике Српске и никаквих лажних обећања нема. Донијели смо данас и Акциони план за рјешавање питања у здравственом сектору, којим су дефинисане неопходне мјере”, додао је Вишковић.
Он је подсјетио да седам мјера обухвата побољшање конкурентности и продуктивности привреде, одржив здравствени систем, ефикасну јавну управу, образовање и тржиште рада који су прилагођени потребама привреде, демографску политику, савремене технологије и иновације, дигиталну економију, европске интеграције, те међународну и регионалну сарадњу.
“Желимо да у наредних три до четири године санирамо дуг у здравству. Имамо прецизан план шта и како радимо. Са сарадницима сам осмислио методологију рада и од 1. јануара наредне године ћемо најмање 20 домова здравља ставити у систем трезорског пословања”, рекао је Вишковић.
За ово је, навео је Вишковић, потребно санирати финансијске обавезе домова здравља.
Он је напоменуо да ће од 10. до 15. априла бити у Њујорку на годишњој конференцији Међународног монетарног фонда. “И они су нам рекли да ће нам помоћи уколико осмислимо Акциони план за рјешавање питања у здравственом сектору. О овоме сам разговарао и са амбасадором САД у БиХ Ериком Нелсоном и замолио га да ми тамо што више састанака уговори, јер желим да од овога имају интерес грађани Републике Српске”, закључио је Вишковић. /крај/бон/фото/фоно/видео
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.