Фото: Уводи се онлајн настава у Кантону Сарајево
САРАЈЕВО - У основним и средњим школама у Кантону Сарајево у наредних 15 дана редовна настава ће бити замијењена онлајн, због вируса корона, саопштила је кантонална Влада на вечерашњој ванредној сједници.
Министар образовања у Кантону Сарајево Анис Кривић појаснио је да ће се у складу са донесеном одлуком настава у основним и средњим школама од сутра до 25. марта одржавати онлајн.
“Формирани су стручни тимови, а у наредним данима ресорно министарство ће издати препоруке свим школама о раду. Ова настава ће се третирати као редовна и неће бити надокнаде часова”, рекао је Кривић.
Он је навео да ће продужени боравак у основним школама наставити да се одвија, али уз појачане хигијенске мјере, а све ваннаставне активности се обустављају, преносе федерални медији.
Министарство образовања Кантона Сарајево обезбиједило је додатна средства за набавку средстава за хигијену и дезинфекцију у свим школским и предшколским установама.
Епидемиолог Аида Пилав рекла је да ове мјере препоручују свјетски здравствени органи, те да су слиједили потезе власти у Републици Српској.
Кризни штаб Кантона Сарајево наложио је и обустављање одржавања културних и спортских догађаја у трајању од 15 дана, као и одржавања спортских тренинга за дјецу и младе.
У наредби кантоналног Кризног штаба наведено је да се до даљег обустављају сви одласци здравствених радника у иностранство на организоване стручне и научне скупове, као и на туристичка путовања.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.