Ухапшени Бакир Даутбашић и Билсена Шахман ради ометања истраге против Насера Кељмендија

Срна
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Ухапшени Бакир Даутбашић и Билсена Шахман ради ометања истраге против Насера Кељмендија

Сарајево - Припадници Агенције за истраге и заштиту БиХ /SIPA/ ухапсили су јутрос Бакира Даутбашића и Билсену Шахман, који су осумњичени за ометање рада правосуђа у предмету против Насера Кељмендија.

"Хапшење је резултат сложене оперативне акције коју су, уз надзор тужилаца, спроводили полицијски службеници SIPA у оквиру предмета кодног назива жЛутка дваж", саопштено је из Тужилаштва БиХ.

Током акције прикупљени су докази да су осумњичени предузимали незаконите радње и активности како би навели на давање лажног исказа свједока у предмету Тужилаштва БиХ против Насера Кељмендија и других, као и предмету који се води пред правосудним институцијама самопроглашеног Косова.

У току су претреси на неколико локација у Сарајеву с циљем прикупљања доказног материјала, које спроводи Сипа у сарадњи са МУП-ом Кантона Сарајево, наводе из Тужилаштва БиХ.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.