Тужилаштво тражи притвор за Сарића

Г. О.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Тужилаштво тражи притвор за Сарића

СAРAЈЕВО - Тужилаштво БиХ предложило је јуче одређивање једномјесечног притвора за пензионисаног генерала полиције и бившег команданта Специјалне бригаде МУП-а РС Горана Сарића из Бијељине који је ухапшен у сриједу због сумњи да је починио ратни злочин на подручју Сарајева.

Тужилац Муниб Халиловић истакао је да би Сарић боравком на слободи могао искористити своје везе и утицај и побјећи у Србију или утицати на свједоке и саучеснике. Одбрана се успротивила одређивању притвора и затражила да Сарић буде пуштен уз изрицање мјера забране. Сарићева одбрана је истакла да он не посједује српско држављанство, те да је од 1999. године пензионисан и да већ деценију нема велики утицај у полицијским круговима.

- За ову истрагу сам знао дуже вријеме и нисам напустио БиХ. Живио сам овдје и кретао се и по ФБиХ и комуницирао са свима. Немам никакву намјеру да бјежим - рекао је Сарић.

Тужилац је истакао да су током истраге саслушана 32 свједока који су изјавили да је Сарић у јуну 1992. године обављао дужност начелника Станице јавне безбједности Српске општине центар у Сарајеву и да је учествовао у нападу на цивилно становништво у насељу Нахорева.

 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.