Тужилаштво БиХ без коментара о току истраге у случају Добровољачка

Ж. До.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Тужилаштво БиХ без коментара о току истраге у случају Добровољачка

БAЊAЛУКA - Тужилаштво БиХ је Министарству правде БиХ доставило приједлог захтјева за изручење ратног генерала Aрмије РБиХ Јована Дивјака БиХ и уз приједлог је била достављена сва расположива документација која се налазила у предмету, у складу са чланом 12. Европске конвенције о екстрадицији, рекли су "Гласу Српске" у Тужилаштву БиХ.

- У складу са својом надлежношћу, Тужилаштво БиХ није овлашћено да тражи званична обавјештења и објашњења од аустријских власти у вези са њиховом одлуком у "случају Дивјак" - рекли су у Тужилаштву БиХ.

На питања докле се стигло са истрагом у "случају Добровољачка улица" и када се очекују прве оптужнице, које је суспендовани главни тужилац БиХ Милорад Барашин најављивао за јун, у Тужилаштву БиХ су рекли да немају коментар.

 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.