Трка за већином у федералном парламенту

Ж. Д.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Трка за већином у федералном парламенту

Сарајево - Странка за БиХ саопштила је у петак да је формирала тим за преговоре са СДА и ХДЗ-ом БиХ о формирању нове скупштинске већине у ФБиХ.

Предсједник Странке за БиХ Амер Јерлагић казао је након састанка са лидером ХДЗ-а Драганом Човићем да им је понуђено да буду дио нове већине и да уђу у Владу ФБиХ након што су је напустили министри из ДФ-а. ДФ је одлучио да напусти коалицију на федералном нивоу са СДА и ХДЗ-ом због тога што је Влада усвојила спорну уредбу која се односи на именовања у јавним предузећима.

И док ХДЗ и СДА покушавају да пронађу замјену за ДФ, та странка, према незваничним информацијама, покушава да окупи странке које се изјашњавају као социјалдемократске како би покушали да дођу до већине у ФБиХ. Члан Предсједништва ДФ-а Емир Суљагић није желио да открива с ким преговарају о формирању нове парламентарне већине, али је констатовао да је свака већина која се окупи легитимна, па самим тим и ДФ-ова.

Лидер БПС-а Сефер Халиловић је потврдио да је имао састанак са представницима ДФ-а, али није желио ни да потврди ни да демантује информације о могућој новој већини. Члан Предсједништва СДП-а Саша Магазиновић рекао је да остају у опозицији, а лидер ХДЗ-а 1990 Мартин Рагуж да ни с ким нису разговарали. У А-СДА тврде да до петка нису добили позиве од челника СДА и ХДЗ-а БиХ.

 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.