Трамп: Мислим да имам моћ да окончам рат

Танјуг
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Трамп: Мислим да имам моћ да окончам рат

ПАЛМ БИЧ - Амерички предсједник Доналд Трамп одбацио је забринутост Украјине због неучешћа у јучерашњим америчко-руским преговорима у Саудијској Арабији о окончању рата у Украјини и додао да се неће противити ако европске земље буду одлучиле да пошаљу мировне снаге у Украјину како би пружиле безбједносне гаранције у случају да се постигне споразум о окончању рата у тој земљи.

-Мислим да имам моћ да окончам овај  - рекао је Трамп новинарима у својој резиденцији у Мар-а-Лагу на Флориди, јавља Ројтерс.

Трамп је састанак делегација САД и Русије одржаног у уторак у Ријаду о ситуацији у Украјини оцијенио као добар, истичући да након њега осјећа већу сигурност.

-Украјина је могла да учествује на мировним преговорима, то је лако могло да се ријеши. Они су могли да постигну договор о миру прије много  - рекао је Трамп.

Оцијенио је да народ Украјине жели да види да се нешто догађа.

-'Украјина жели мјесто у преговорима, зар народ не би имао да каже да је прошло доста времена од како су у тој земљи одржани избори - рекао је Трамп.

Он је осудио бившег америчког предсједника Џозефа Бајдена због начина на који је поступао с Украјином.

У Ријаду су у уторак одржани преговори делегација Сједињених Америчких Држава и Русије о Украјини, у циљу поновног покретања дипломатских односа двије земље, али и започињању формалне консултације о окончању рата у Украјини.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.