Фото: Тодоровић: Злонамјерни напади могу отежати борбу против вируса
БАЊАЛУКА - Директор Дома здравља у Бањалуци Невена Тодоровић оцијенила је неодговорним, злонамјерним и непромишљеним најновије нападе појединих бањалучких политичара на њу, љекарску професију и установу коју води, истичући да такви иступи град на Врбасу могу довести у још незавиднији положај када је ријеч о борби против пандемије вируса корона.
Тодоровићева је рекла да изјаве попут: “Боље је умријети у болести него допустити да се ви играте са животима”, као и “Јутрос сам бацио своју здравствену књижицу, не треба да ме лијече људи попут вас”, представљају директан удар на здравствени систем, који може пољуљати повјерење грађана у здравствене раднике, те имати несагледиве посљедице на здравље становништва.
“Свако ко износи овакве и сличне ставове мора да сноси моралну и сваку другу одговорност за све што његове поруке могу да произведу, а што у коначном исходу може негативно утицати на здравље свих наших суграђана”, навела је Тодоровићева.
Она је поновила да изјаве појединих јавних личности у изузетно тешким данима за здравствене раднике и грађане Бањалуке смишљено могу да доведу до нетрпељивости према “бијелим мантилима” који даноноћно дају максимум у пружању услуга становништву, али и до неповјерења у здравствени систем, процес вакцинације и непоштовање епидемиолошких мјера.
Тодоровићева је подсјетила да се више од годину заједно са колегама даноноћно бори против пандемије да би се грађанима обезбиједила што бржа, боља и ефикаснија здравствена заштита.
“Као директор Дома здравља и одборник у Скупштини града Бањалука залажем се за установу којом руководим, за здравствене и све друге раднике на начин да обезбиједим више средстава у градском буџету и од Фонда здравственог осигурања како бисмо могли несметано наставити да пружамо здравствене услуге грађанима”, истакла је Тодоровићева.
Она је навела да су финансијска средства здравству неопходна како би задржало постојећи ниво заштите путем амбуланти за акутне респираторне инфекције и ковид амбуланти, као и свих осталих служби, центара, јединица и одјељења.
“Та средства су нам потребна и за набавку медицинске опреме, санитетског возила, дигиталног мамографа и свега осталог што смо и навели у плану буџета Дома здравља за ову годину, а који смо правовремено доставили на увид у Градску управу”, подсјетила је Тодоровићева.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.