Фото: Сутра посебна сједница
БАЊАЛУКА - Народна скупштина Републике Српске размотриће сутра на посебној сједници Приједлог одлуке о потврђивању изјаве српског члана Предсједништва БиХ Милорада Додика по којој је Одлука о одобравању закључивања Меморандума о разумијевању између ЦИК-а БиХ и Међународне фондације за изборне системе, веома штетна по виталне интересе Српске.
Сједница је заказана у 9.00 часова.
Предсједник Народне скупштине Републике Српске Недељко Чубриловић рекао је раније да су против предложеног дневног реда били СДС и ПДП.
Посебну сједницу Народне скупштине затражио је српски члан Предсједништва БиХ Милорад Додик који је одлуку о одобравању закључивања Меморандума о разумијевању између ЦИК-а БиХ и Међународне фондације за изборне системе, усвојену без консензуса 27. августа на сједници Предсједништва БиХ, прогласио веома штетном по виталне интересе Републике Српске.
Додик је раније позвао посланике Народне скупштине да у року од 10 дана одрже сједницу и двотрећинском већином подрже његов проглас.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.