Фото: Суд именовао три љекара да прегледају генерала Младича
Хаг - Хашки трибунал именовао је три медицинска стручњака да прегледају генерала Ратка Младића и утврде његово здравствено стање, саопштено је из суда у Хагу.
Генерала Младића ће прегледати три љекара из Белгије, међу којима су кадриолог и неуролог.
Судско вијеће наложило је раније израду љекарског извјештаја на основу захтјева Младићеве одбране која је навела да је његово здравствено стање лоше, због чега није у стању да прати ток суђења, као и да му због стреса и високог крвног притиска пријети инфаркт.
Суђење је више пута било прекидано због лошег здравственог стања генерала Младића, а жалбено вијеће Хашког трибунала на захтјев одбране донијело је одлуку да број радних дана до краја доказног поступка тужилаштва буде смањен са пет на четири.
Прије него што је ухапшен крајем маја 2011. године, генерал Младић је преживио три мождана удара због чега му је покретљивост десне стране тијела остала умањена.
У притвору Трибунала, односно хашкој болници Броново, Младић је, у међувремену, био лијечен од упале плућа и подвргнут лакшим интервенцијама.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.