Фото: Суд БиХ одобрио "Сребреној малини" да плати ПДВ за осталих 20 респиратора
САРАЈЕВО - Суд БиХ одобрио је захтјев компаније "Сребрена малина" за плаћањем 265.131 КМ ПДВ-а за преосталих двадесет респиратора који су двије седмице увезени у Босну и Херцеговину из Кине, а и даље су складиштени на Сарајевском аеродрому.
Ову информацију потврдила је за "Аваз" Адна Добојлић, једна од адвокатица Фикрета Хоџића, власнике "Сребрене малине".
Ови респиратори стигли су у Сарајево авионом "ФлyБосније" 27.маја, али нису могли проћи царинску контролу док се не плати ПДВ-е.
Разлог "блокаде" и зашто је тражен захтјев Суда је тај што је због истраге око увозе респиратора у БиХ, за које је плаћено 10,5 милиона КМ, "Сребреној малини" блокиран рачун, а на захтјев Тужилаштва БиХ.
Сада преостаје да "Сребрена малина" изврши уплату ПДВ-а на рачун Управе за индиректно опорезивање БиХ.
Раније је ова фирма, док им није био блокиран рачун платила ПДВ-е за 80 увезених респиратора, у износу од 1.078.000 КМ.
Недавно су им одобрене и 452.000 да плате ПДВ-е дуг за мјесец април.
Тужилаштво БиХ у овој афери осумњичило је осим Хоџића и Фадила Новалића, премијера Федерације и Фахрудина Солака, директора Федералне управе цивилне заштите ФУЦЗ-а за више кривичних дјела.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.