Фото: Српски туристи доживјели драму на аеродрому у Турској
ИСТАНБУЛ - Око тридесетак српских туриста доживјели су драму јер још чекају свој лет на аеродрому "Сабиха Гокцен" у Истанбулу јер им је првобитни термин полијетања отказан.
Конзул Србије у Инстанбулу, Ивана Пејовић, каже да туристи неће данас полетјети за Србију због густе магле.
"На азијској страни Истанбула, на којој је и аеродром 'Сабиха Гокцен' је густа магла и према наводима из авио-компаније 'Пегасус Аирлинес', коју сам контактирала, лет је зато отказан као и многи други с овог аеродрома. Летова више данас с овог аеродрома неће бити, а вечерас око 19 сати требало би да имају временску прогнозу за сутра и на основу метеоролошких услова ће знати знају да ли ће евентуално и када полетјети. Сви путници, како је и уобичајна процедура, биће смештени у хотел до лета за Београд" каже Пејовићева и додаје да је на европској страни Истанбула сунце.
Подсјетимо, лет ПЦ-371 данас у 11 сати по турском времену је отказан, а забринути путници који су Нову годину дочекали у Истанбулу, јавили су се "Куриру".
На аеродром "Никола Тесла" је требало да слети у 10 часова и 50 минута по нашем времену, преноси "б92".
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.