Шпирић не зна шта Aлкалај ради у СAД

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Шпирић не зна шта Aлкалај ради у СAД

БAЊA ЛУКA - Предсједавајући Савјета министара БиХ Никола Шпирић рекао је да не зна шта министар иностраних послова БиХ Свен Aлкалај ради у СAД.

Како је раније објавио "Глас Српске", министар иностраних послова БиХ више од десет дана налази се у СAД, гдје лобира за промјене Устава БиХ, онако како то жели његова Странка за БиХ.

Aлкалај је са савјетницима у СAД отпутовао 24. августа, а за десет дана његовог одсуства, МИП БиХ није издао ниједно саопштење којим би јавност била информисана о активностима министра.

Као и много пута до сада, Aлкалај је у СAД отпутовао без одобрења предсједавајућег Савјета министара Николе Шпирића.

Шпирић је за Бобар радио рекао да сви лобисти који у свијету предочавају "неку своју визију БиХ" нису свјесни да производе само штету земљи.

Шпирић је истакао да су уставне промјене озбиљна тема, којој мора да се приступи на сасвим нови начин.

Aлкалај је у СAД отпутовао на конвенцију Демократске странке, мада је нејасно како државни функционер, о трошку буyета, може да иде на страначке конвенције на које иду углавном лидери странака.

Иако је "Глас Српске" три дана покушавао да ступи у контакт са Aлкалајем, нисмо успјели, јер се није јављао на мобилни телефон. О његовом путовању нисмо три дана добили ни одговоре из МИП-а БиХ, јер како су рекли, не могу да их дају док се не чују са министром.

Aлкалај је у изјави сарајевским медијима у петак, коментаришући наше писање, рекао да "неке у РС хвата паника када год он разговара са људима у СAД". Он је казао да је у СAД отишао на конвенције демократа и републиканаца.

Савјетник за информисање члана Предсједништва БиХ Небојше Радмановића, Ђорђе Латиновић, изјавио је раније да у овој институцији немају било какво званично обавјештење да је Свен Aлкалај позван у СAД и да ће присуствовати конвенцији.

Позив

Aлкалајев савјетник за медије у МИП-у Златан Бурзић, који је коначно одговорио на вишедневне новинарске позиве, тврди да су све надлежне институције благовремено биле обавијештене о путовању Свена Aлкалаја.

- Министра Aлкалаја позвали су организатори обје конвенције, и демократа и републиканаца, да присуствује овим манифестацијама у Денверу и Минеаполису. Позван је, дакле, у својству министра спољних послова - рекао је Бурзић. 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.