Фото: Скидање »канџи« платили грађани
Бањалука - Два службена аутомобила Инспектората РС на паркингу код зграде Владе РС након 11 дана су одблокирана, потврдили су нам ово у Инспекторату РС и Одсјеку за паркинге и гараже Градске управе.
Како су нам раније рекли у овом одсјеку, одблокирање кошта 30 КМ по ауту и 10 КМ "лежарина" по дану, што значи да је укупна казна 280 КМ.
У Инспекторату РС кажу да су казну платили из буџета ове институције, што ће рећи да су је платили грађани РС иако се ради о немару појединих службеника.
"Службена возила Инспектората РС која су била блокирана на паркингу Трг Републике Српске 8 одблокирана су и иста су пребачена у Подручно одјељење Бањалука. Инспекторат РС размотриће могућност куповине карата за паркинг за службена возила с обзиром на то да у буџету нису планирана средства за ову намјену", саопштили су у Инспекторату РС.
У Одсјеку за паркинге и гараже Градске управе кажу да нису имали нових блокада аутомобила институција на овом паркингу, али да јесу блокирали два аута физичких лица, те да им се Пореска управа РС обраћала у два наврата како би добили бесплатно паркирање за 40 возила.
Подсјећамо, средином јуна на паркингу код зграде Владе РС у Бањалуци је уведено плаћање, па један сат паркирања кошта 0,5 КМ, док цјелодневно паркирање три КМ.
Међутим, поједини службеници су то почели избјегавати или су аутомобиле почели паркирати на паркингу за мјештане зграда у Новој вароши.
Миленко Јаћимовић, одборник у Скупштини града Бањалука и предсједник Удружења за унапређење безбједности саобраћаја, рекао је да су упозоравали да ће корисници паркинга код зграде Владе РС почети да користе паркинг мјеста у Новој вароши.
"Сваки дан грађани траже да се ријеши проблем, а посебно станари Равногорске улице немају гдје да паркирају. Грађани овог насеља поред увођења наплате траже и проширивање капацитета паркирања", рекао је Јаћимовић.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.