Фото: СИПА: Инспектори прикупљају информације у Агенцији за развој високог образовања
Источно Сарајево - Припадници Агенције за истраге и заштиту БиХ (СИПА) предузимају мјере и радње с циљем прикупљања обавјештења која се односе и на Агенцију за развој високог образовања БиХ, потврђено је Срни у овој полицијској агенцији.
“У овом тренутку не можемо открити више детаља”, рекао је Срни портпарол Сипе Лука Миладиновић, одговарајући на питање да ли се спроводи истрага у Агеницији за развој високог образовања БиХ.
Поједини медији у Републици Српској објавили су да су инспектори СИПА боравили јуче у просторијама Агенције за развој високог образовања БиХ у Бањалуци и разговарали са директором Енвером Халиловићем који је, како је раније објављено, крајем марта универзитетима у Бањалуци и Источном Сарајеву оспорио упис у Регистар акредитованих високошколских установа у БиХ, након што су ове установе добиле рјешења о акредитацији.
Због сумње да је злоупотријебио положај или овлаштења, против Халиловића је још раније поднесена и кривична пријава Тужилаштву БиХ.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.